czwartek, 20 listopada 2014

Czas na większe łóżko

Z racji tego, że wkrótce nasza rodzina powiększy się o kolejnego członka rodziny, nadchodzi chwila kiedy Helenka będzie musiała oddać swoje dotychczasowe łóżeczko młodszej siostrze. 
Już jakiś czas temu musieliśmy z niego wyjąć dwa szczebelki, bo mała (do tej pory nie wiem jakim sposobem) zaczęła wychodzić górą łóżeczka. Z racji bezpieczeństwa lepiej było już wyjąć szczebelki, niż pozwolić żeby zrobiła sobie krzywdę wyskakując górą. 
Kolejnym etapem "odłóżeczkowania" było spanie w ciągu dnia na rozkładanej kanapie, którą Hela ma w pokoju. I wtedy zaczął się dramat ze spaniem. Do tego stopnia, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni Helenka więcej razy nie spała w ciągu dnia, niż ucinała sobie drzemki. 
Być może tak duża kanapa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla półtorarocznego dziecka i obecnie stawiamy na zakup łóżka rosnącego. Będzie postawione w miejscu obecnego łóżeczka, jego rozmiary są niewielkie i może dzięki temu Hela łatwiej je zaakceptuje.
Wstępnie zdecydowałam się na łóżeczko rosnące Minnen z Ikea. Rośnie razem z maluchem, cena nie jest zabójcza i wygląda całkiem ciekawie. Co ważne, dla tak małego dziecka, posiada zabezpieczenia z boku, chroniące, przynajmniej częściowo, przed wypadnięciem w trakcie snu.


Prezentacja łóżeczka na ekspozycji Ikea również wypadła pomyślnie :) Hela wpakowała się w butach na łóżko i nie chciała z niego zejść. Mam nadzieję, że w domu będzie na nim leżała równie chętnie.
Pozostaje jeszcze kwestia koloru - białe czy czarne. Początkowo byłam w 100% zdecydowana na biel i nawet nie rozważałam innej opcji, ale im bliżej zakupu tym bardziej się waham i zastanawiam nad czarną wersją. Biel niby pasowałaby idealnie do jasnego pokoju Helenki, a czy aby nie nazbyt idealnie.
A czy Wy macie jakieś doświadczenia w kwestii "przesiadki" do dużego łóżka? Chętnie zapoznam się z Waszymi poradami. 
Poniżej możecie zobaczyć kilka ciekawych aranżacji z wybranym przez nas łóżkiem.


źródło zdjęć: pinterest.com

2 komentarze:

  1. Cudne aranżacje.... Który kolor końcu wybraliście ? :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Wybór padł na biel. Wyszło subtelnie i dziewczęco :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...